Aktualności

Źle nie było...

• autor: rafal50081, 2014-03-24 19:05

LKS Pogoń Banie Mazurskie vs Start Kruklanki 1:3 (1:3)

Niestety za nami średnio udany wekend, lecz także są dobre wieści, mianowicie z bardzo mocnej strony pokazują się nowi członkowie kadry. Dają nam sporo nowości i powiew świeżości ale przejdźmy do meczu :)

Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu dość słaba, było za mało ruchu i za mało strzałów. Goście zaczęli spokojnie, próbując grać dużą ilością podań. Opłaciło się bo szybko zdobyli stały fragment gry. Do bramki około 30 metrów w murze stoi 2 zawodników. Zawodnik strzela prosto w okno naszej bramki i Kowalewski pierwszy raz kapituluje. Z gry wypadł na jakieś 20 min nasz obrońca Ciszewski po tym jak dostał z korka w kolano. Start konstruował sporo akcji ale nasza obrona spisuje się z dnia na dzień coraz lepiej co jest budujące. Aż w końcu podanie prostopadłe dociera do napastnika, który strzela koło naszego bramkarza. My zaś graliśmy długie piłki z obrony na naszych napastników lecz większość z nich nie docierała do napastników. Piłka zagrana na Ratomskiego, który przesunął się na atak z rozegrania przyjmuje piłkę i uderza z rogu pola karnego po długim słupku, piłka odbiła się jeszcze od słupka ale ostatecznie została w siatce. Potem to ciągle eksperymentowanie Kruklanek z podaniami. Sędzia myląc się odgwizdując spalony i robiąc zamieszanie puszcza akcję i jest sam na sam z bramkarzem ale zimną krew zachował Kowalewski i do końca przeszkadzał dla rywala, który kiwnął bramkarza podaje do kolegi lecz ona trafia w środek pustej bramki gdzie pojawił się nasz pomocnik Kowalski i przyjmuje piłkę na brzuch następnie wybija. Kolejna akcja Startu to prawe skrzydło płasko dograna piłka w pole karne gdzie napastnik uderza po długim słupku, niestety wynik po 1 połowie 1:3 dla gości.

Druga połowa to już dużo lepsza gra naszych zawodników. Obydwie strony miały dużo sytuacji strzeleckich, których nie wykorzystali. Pierwszą dogodną sytuację mieliśmy gdy po akcji z lewej strony boiska z końca pola karnego uderzał Dawid lecz nie trafił czysto w piłkę. Następnie goście mieli kilka rzutów rożnych ale żadnego nie wykorzystali. Kolejna dogodna sytuacja strzelecka była gdy w polu karnym znalazł się Kuba, który ominął obrońce piłka mu trochę uciekła i zostawił ją dla wbiegającego Rafała, którego strzał broni bramkarz Kruklanek. Szanse mieli znów rywale gdy piłka po dośrodkowaniu znalazła się pod nogami napastnika stojącego na 15 metrze lecz jego strzał broni Chełmiński. W końcówce spotkania było dość nerwowo, ponieważ Zawadko (obrońca) wdał się w słowną dyskusję z przeciwnikiem. Przed końcem spotkania mocnym strzałem popisali się rywale lecz nasz bramkarz był czujny i musnął palcami piłkę wybijając na rzut rożny.

Możemy śmiało podsumować spotkanie, które rozstrzygnęło się w 1 połowie. Graliśmy rozważnie lecz brakuje nam ciągle wykończania akcji oraz ruchu do piłki. Trzeba pochwalić zawodników za drugą połowę, którą niemal zdominowaliśmy. Zostaje niedosyt bo śmiało mogliśmy zremisować a nawet wygrać.

Za tydzień (28 Marca) wybieramy się do Wydmin gdzie podejmiemy Mazura Wydminy A-klasa. Zajmują po rundzie wiosennej środek tabeli, lecz jak przegraliśmy z liderem tylko 1:3 mamy spore szanse na wygraną.

Trening w piątek o godzinie 17:00 frekwencja seniorów będzie decydowała czy wyjedziemy zagrać ostatni zaplanowany sparing czy nie. W planach jest także w tygodniu wyjazd do Kętrzyna gdzie zagramy na sztucznym boisku z MOSiR Kętrzyn zajmującym wysokie 2 miejsce w naszej lidze.