Małgorzata Kuliś

Aktualności

Przegrana z Tytanem

• autor: DziadeK_10, 2016-05-16 13:20

W dniu 15.05.2016 Pogoń udała się do miejscowości Łankiejmy aby zmierzyć się tam z miejscowym Tytanem. Więcej w rozwinięciu newsa...

Mecz zaczyna się znakomicie dla drużyny Pogoni, już w 16 minucie meczu Mateusz Bartosiewicz dobija strzał Daniela Barana i wyprowadza drużynę gości na prowadzenie. Goście nie zwalniając tempa dorzucili jeszcze jedna bramkę, w 23 minucie po pięknej wymianie podań, Daniel Baran wykłada piłkę na 17 metr a Szewczuwianiec umieszcza ją w bramce przeciwnika. Niestety po tej sytuacji było już tylko gorzej, błędy sędziego i rozluźnienie w drużynie pogoni doprowadzają do gola kontaktowego dla gospodarzy, w 30 minucie meczu sędzia gwiżdże rzut wolny dla Tytana, podchodzi do niego Marcin Bielski i  z około 40 metra bezpośrednio uderza na bramkę debiutującego w tym meczu Adama Kotuli, który z tym strzałem nie miał szans. Zawodnicy Pogoni nie robiąc sobie nic ze straty gola, otrzymują kolejna, wyrównującą bramkę już 4 minuty po stracie pierwszej, po indywidualnym rajdzie przez środek pola Dawid Juraniec doprowadza do remisu. 5 minut później błąd środkowego obrońcy Pogoni, i sędzia p. Henryk Gałązka dyktuje karnego dla gospodarzy za dotkniecie piłki ręką, do karnego podchodzi Andrzej Piróg i silnym strzałem w środek bramki ustala wynik meczy na 3:2 w 39 minucie. Przed przerwą drużyna gości rzuciła się do odrabiania strat, lecz niestety nie udało już się poprawić wyniku spotkania.

Druga połowa meczu to desperackie próby doprowadzenia przynajmniej do remisu w tym meczu, niestety nie udaję się tego dokonać  zawodnikom Pogoni, którym sędziowie tego meczu nie byli przychylni, kilka razy nie słusznie pokazywali spalonego z czego mogłaby być bramka wyrównująca a nawet bramka która zadecydowałaby o wyniku spotkania.  Warto dodać też o błędach sędziego, kiedy to kibic gospodarzy uderza naszego zawodnika Przemysława Kowalskiego  pauzującego w tym meczu za kartki, pan Gałązka nie reaguje na to a nawet udaję, że tego nie widzi. Niestety mecz kończy się wynikiem 3:2 na korzyść gospodarzy.

Teraz trzeba wyciągnąć wnioski na przyszłość i skupić się na zbliżającym się meczu z drużyną SKFiR Kowalak Kowale Oleckie na który serdecznie zapraszamy. Mecz odbędzie się w sobote 21 maja o godzinie 16 na stadionie w Baniach Mazurskich.