Małgorzata Kuliś

Aktualności

Kolejne 3 pkt. I mamy lidera!!!

• autor: DziadeK_10, 2016-08-30 18:01
Pogoń wygrała swój drugi mecz w sezonie 2016/2017. Więcej w rozwinięciu newsa....

W niedzielę 28.08.2016r o godz. 14:00 zespól LKS Pogoń Banie Mazurskie rozegrał swój pierwszy wyjazdowy mecz w miejscowości Kowale Oleckie gdzie zmierzył się z miejscową drużyną Kowalak Kowal Oleckie. Arbitrem spotkania był Pan Andrzej Olszański.

Mecz rozpoczął się punktualnie w bardzo trudnej dla obu drużyn aurze pogodowej, wysoka temperatura i palące słońce. Od pierwszych minut Gospodarze spotkania ruszyli na bramkę Pogoni co przyniosło już w 2 minucie spotkania efekt w postaci podyktowania przez sędziego kontrowersyjnego rzutu karnego. Bardzo dobrze dysponowany w tym dniu nasz bramkarz Paweł Chiliński wybrania nasz zespół od utraty bramki. Mecz pomimo temperatury nabierał ,,obrotów,, W 20 minucie spotkania zawodnik Kowalaka w wyniku błędu naszej obrony uderzając z dystansu (około 20m) pokonuje bramkarza. Utrata bramki wzbudziła nasz zespól do większej aktywności w ofensywie i tu w pięknej dwójkowej akcji braci Kondratowicz (Paweł i Piotr) pokonując zawodników obrony Piotr uderza silnym strzałem nie dając szans bramkarzowi z drużyny Kowal. Niespełna chwilę później w sposób efektowny z około 25-28m Radosław Szewczuwianiec uderza wprost na bramkę przeciwnika i nie daje mu żadnych szans. Wynik 2:1 dla drużyny LKS Pogoń Banie Mazurskie.

Druga polowa to bardzo mądrze prowadzona gra, którą nasz zespół doskonali osiągając prowadzący wynik. Oszczędna gra w ofensywie z przejawami tzw. kontry, a silna defensywa z tzw. prowokacyjną grą na czas. I tu nasz zespół nie zawiódł. Silne i ewidentne doświadczenie drużyny Gospodarzy nie poradziło sobie z naszym elementem gry. Nasz zespół po raz pierwszy wygrywa mecz na terenie drużyny z Kowal Oleckich.

W spotkaniu, tym razem mogli się zaprezentować nowi piłkarze (zastępując m.in nieobecnego Roberta Zubowicza) ale z doświadczeniem gry na boisku. I można śmiało powiedzieć, że z tak silnym przeciwnikiem jakim jest Kowalak Kowale Oleckie bardzo dobrze sobie poradzili. Po pierwszych dwóch kolejkach LKS Pogoń Banie Mazurskie jest Liderem tabeli klasy ,,B,,

W dniu 04.09.2016r o godz. 14:00 w Baniach Mazurskich na Gminnym Stadionie Pogoń podejmie drużynę KS Olimpia Gmina Miłki. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków i kibiców piłki nożnej oraz naszych fanów.