Orkan Sątopy Samulewo   LKS Pogoń Banie Mazurskie
Sątopy

2015-05-03, 14:00

Czas spotkania: 90 min.

W niedziele (03.05) LKS Pogoń Banie Mazurskie udała się na pierwszy mecz wyjazdowy rundy wiosennej. Zespołem, z którym stawała w szranki był Orkan Sątopy Samulewo.

Odkąd przyjechaliśmy na miejsce, pojawiły się problemy. Otóż sędzia główny, na 20 minut przed planowaną godziną rozpoczęcia spotkania, nie zjawiał się z niewiadomych przyczyn. Dotarł na "ostatni gwizdek" i z niewielkim opóźnieniem rozpoczął zawody. Od pierwszych minut "Pogoniści" przeważali. Narzucali tępo gry, budowali składne akcje, które kończyły się groźnymi sytuacjami podbramkowymi. Podczas gdy gospodarze preferowali grę na tak zwaną "dzidę": "O piłka, a wybije ją na oślep, może coś z tego będzie". Ich styl "gry" wpierała bardzo duża, nieprzepisowa agresja, której sędzia o dziwo nie zauważał. Skutkiem tego były liczne faule na naszych piłkarzach, których sędzia również nie wychwytywał. Niestety, arbiter pozwalając na taką grę naszym przeciwnikom doprowadził w 30 minucie spotkania do bardzo groźnej kontuzji naszego bramkarza Mateusza Kowalewskiego, który prezentował się tego dnia znakomicie, kilka wysokiej klasy parad, poprzedzonych wcześniej już dwoma faulami na tym piłkarzu; trzeci okazał się już tragiczny w skutkach. Zawodnik gospodarzy, kompletnie niezainteresowany piłką, wszedł kolanem w prost bark interweniującego Kowalewskiego, łamiąc mu obojczyk z przemieszczeniem. Po kompletnej dezorientacji sędzia, dopiero jakieś 5 minut później decyduje się wezwać pogotowie ratunkowe, mimo iż nasi zawodnicy sugerowali mu to dużo wcześniej. Mateusz pod opieką kierownika i ratowników medycznych został przetransportowany do szpitala w Bartoszycach, gdzie zajął się nim lekarz. Czeka go długa przerwa i rehabilitacja, ale jesteśmy dobrej myśli i z niecierpliwością czekamy na jego powrót. Po tym zdarzeniu do naszego zespołu wkradła się odrobina chaosu, ale udało się nad tym zapanować i do końca pierwszej odsłony spotkania utrzymał się bezbramkowy remis.

Na drugą część meczu wyszliśmy żądni wygranej, chcieliśmy dedykować ją Mateuszowi, ale żeby tak było trzeba najpierw trafić bramkę. Na boisku zameldował się Garbowski, który zmienił Michałowskiego, mającego na swoim koncie żółtą kartkę i będącego zagrożonym drugą, a w konsekwencji czerwoną. Podobnie jak na początku pierwszej połowy i teraz gra nam się układała, prowadziliśmy ją. Kilkoma groźnymi strzałami popisali się Wójtowicz oraz Szewczuwianiec. Kolejne zmiany taktyczne, na boisko wchodzi Piotr Kniza, który zmienił Pawła Lipko. Około 80 minuty "Pogoniści" mają rzut rożny, egzekwuje go Zubowicz. Posyła idealnie opadającą piłkę w pole karne, dochodzi do niej Radosław Szewczuwianiec i strzałem z woleja pakuje piłkę do siatki. Orkan 0-1 Pogoń. Gospodarze próbowali coś ugrać, ale na posterunku stał Trener Jan Ratomski, który idealnie odnalazł się w nowej roli i godnie zastąpił naszego  goalkeeper'a. Na plac gry wchodzi Dereszyński, zmieniając Bartosiewicza. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. 3 punkty jadą do Bań.

Mimo pozytywnego rezultatu wygrana nie smakowała tak samo, po zakończonym spotkaniu wszyscy udaliśmy się do szpitala w Bartoszycach w celu zaczerpnięcia informacji o stanie zdrowia naszego piłkarza. Warto dodać, że sędzia i jego katastrofalne błędy były bardzo widoczne tego dnia. Ukarał naszych zawodników aż czterema żółtymi kartkami za jakieś błahostki, a nie pokazał kartki gospodarzom, którzy notorycznie brutalnie faulowali naszych piłkarzy. Pokuszę się o stwierdzenie, iż w znacznym stopniu to pan arbiter jest odpowiedzialny za kontuzje Mateusza, gdyby wyciągną wnioski z dwóch poprzednich i identycznych faulach na tym zawodniku mógł zapobiec nieszczęściu, a nie jak sam powiedział tylko "współczuć".